آموزشگاه نگاره

مدیریت
اعضای هیأت علمی

دکتر غلامرضا کرمی - مدرس دروس حسابداری


 

 • عضو هیات علمی و مدیر گروه رشته حسابداری دانشگاه تهران   
 •  کارشناس حسابداری از دانشگاه تهران
 •   کارشاس ارشد حسابداری از دانشگاه تهران
 •  دکتری حسابداری از دانشگاه تهران
 •  مولف کتاب‌های مروری جامع بر حسابداری مالی، مروی جامع بر حسابداری صنعتی، مروی جامع بر حسابرسی، مروری جامع بر حسابداری مالی و صنعتی ( ویژه دانشجویان رشته مدیریت مالی)، 2000 تست حسابداری مالی، 2000 تست حسابداری صنعتی، 2000 تست حسابرسی، 2000 تست حسابداری مالی و صنعتی ( ویژه دانشجویان رشته مدیریت مالی)، تئوری حسابداری، حسابداری مدیریت
 •   بیش از ده سال سابقه تدریس دروس کنکور کارشناسی ارشد رشته حسابداری

 

 

 

 

دکتر منصوریان - مدرس دروس زبان تخصصی و عمومی

 • دکترای مدیریت از دانشگاه تهران
 • مدرس دانشگاه تهران
 • مولف کتاب زبان تخصصی
 • سابقه تدریس 15 ساله در موسسات آموزش عالی آزاد

 

استاد گرجی آرا - مدرس مدیریت ریسک و سر مایه گذاری، مدیریت مالی

 • مدرس دروس مدیریت مالی و مدیریت ریسک در موسسات آموزش عالی با سابقه بیش از 5 سال
 • مولف کتاب های پرفروش رشته مدیریت مالی
 • مولف کتاب 2000 تست مدیریت ریسک و سرمایه گذاری

 

 

دکتر مناجاتی - مدرس مدیریت مالی

 • مولف کتاب مدیریت مالی
 • مولف کتاب مدیریت بازاریابی
 • سابقه تدریس 10 ساله در موسسات آموزش عالی آزاد

 

استاد سپندارند- مدرس تحقیق در عملیات

 

 • دکترای مدیریت استراتژیک دانشگاه علامه طباطبایی
 • کارشناسی ارشد مدیریت مالی دانشگاه تهران
 • کارشناسی مدیریت صنعتی دانشگاه تهران
 • مشاور ارشد بانک سپه
 • مولف کتاب تحقیق در عملیات - انتشارات نگاه دانش
 • مدرس مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه تهران
 • مولف کتاب تئوری مدیریت - انتشارات فرهیختگان دانشگاه
 • سابقه تدریس 10 ساله در موسسات آموزش عالی آزاد


دکتر صادقین -  مدرس اقتصاد

 • دکتری اقتصاد از دانشگاه علامه طباطبایی
 • مولف کتاب و جزوات اقتصاد
 • مدرس دوره های مالی و اقتصاد
 • مدرس  دانشگاه
 • مدرس برتر درس اقتصاد در موسسات آموزش عالی آزاد
   


استاد محمودیان - مدرس ریاضی

profile_picture

 • دکتری بازاریابی از دنشگاه تهران
 • مولف کتاب ریاضیات عمومی، 2000 تست ریاضی
 • بیش از 20 سال سابقه تدریس ریاضیات برای آزمون کارشناسی ارشد حسابداری، مدیریت و اقتصاد

 

استاد طورانی - مدرس آمار

 

 •   کارشناس ارشد آمار از دانشگاه تهران
 •   مولف آمار و احتمال برای رشته‌های اقتصاد، مدیریت و حسابداری
 •   بیش از 15 سال سابقه تدریس آمار برای آزمون کارشناسی ارشد حسابداری، مدیریت و اقتصاد

 
گرایش‌های رشته‌ی مدیریت

#   معرفی رشته مدیریت بازرگانی


هدف از این رشته آشنایی دقیق با وظایف اساسی سازمان‌های بازرگانی، افزایش مهارت و توانایی دانشجویان در شناخت مسائل مبتنی به مدیریت، جمع آوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات مربوط به هر یک از این مسائل، ارزیابی راه حل‌های مختلف در مورد هر مسأله و تصمیم‌گیری و اجرای تصمیمات متخذه. در این دوره دانشجویان با فراگیری نظریه‌های نوین مدیریت بازرگانی قادر خواهند شد تا به عنوان محقق به پژوهش پرداخته و با تجزیه و تحلیل تخصصی مسائل مدیریتی به اداره موفقیت آمیز سازمان‌ها کمک نمایند. علاوه بر این دانشجویان این رشته روش های اساسی و اصولی تجارت خارجی و بازرگانی داخلی را می آموزند و اصول تبلیغات، بازاریابی و فروش را فرا می گیرند.

زیر گرایش‌ها:

این رشته در مقطع کارشناسی ارشد دارای گرایش‌های مختلفی می‌باشد که بر اساس آخرین تغییرات (مصوبه مورخه 24 تیر 1394 شورای تحول و ارتقای علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی) عبارتند از:

بازاریابی ، بازرگانی بین المللی* ، تجارت الکترونیکی ، مدیریت استراتژیک ، بازرگانی داخلی و کارآفرینی

 تا پیش از این گرایش‌های مالی، بیمه و تحول نیز جزو گرایشهای رشته بازرگانی بود.
*در سرفصل های موجود در سایت وزارت علوم نام این رشته بازرگانی بین المللی ذکر شده اما در دفترچه کنکور ارشد 95 با نام بازاریابی بین المللی پذیرش صورت گرفته است.

آینده شغلی:

فارغ التحصیلان این رشته با تسلط به مباحث مربوط به بازار، مباحث تدوین استراتژی‌های سازمانی، شناخت مشتریان و نحوه ارتباط با آنها، شناخت فرایندهای فروش، بازاریابی و خدمات به مشتریان زمینه لازم جهت استخدام در واحدهای بازرگانی سازمان‌ها را داشته و نسبت به سایر گرایش‌های مدیریت با توجه به نبود رشته‌ای جایگزین از بازار کار مناسبی برخوردارند. ضمن اینکه دانشجویان این رشته با توجه به شناخت کافی از کسب و کار و نحوه ایجاد تجارت موفق شانس زیادی برای موفقیت در حیطه کارآفرینی و تشکیل کسب و کار جدید دارند.

فارغ التحصیلان این رشته به خوبی می توانند در سطح مدیران اجرایی در سازمان‌های بازرگانی، صنعتی و دولتی به کار اشتغال ورزند و یا در سمت مشاور مدیریت انجام وظیفه نمایند. انتظار می‌رود این فارغ التحصیلان پس از کسب تجربیات کافی بتوانند مسئولیت‌های بیشتری را در سطوح بالای سازمان عهده‌دار شوند. علاوه بر این، فارغ التحصیلان این دوره می‌توانند در کارهای پژوهشی و تحقیقاتی که امروز در موسسات بزرگ از اهمیت زیادی برخوردار است، مشغول بکار شوند.
برخی از مشاغل مربوط به این رشته عبارتند از: مشاغل مرتبط با بازاریابی در سطح مختلف از بازاریاب تا مدیر بازاریابی، فعالیت در بخش برند یا تحقیقات بازار شرکت‌ها، واحد فروش سازمان‌ها، فعالیت در حوزه بازرگانی بین الملل (صادرات و واردات کالا)، فعالیت در حوزه بیمه، تجارت الکترونیک ، امور مالی و بانکداری و....


#    معرفی رشته مدیریت دولتی

هدف از این رشته عبارت است از:

 آموزش نیروی انسانی متخصص مورد نیاز سازمان‌ها، اداره‌ها و شرکت‌های دولتی و خصوصی و نیز آشنایی دانشجویان با کاربرد روش‌های علمی در مدیریت. در این دوره دانشجویان با فراگیری نظریه‌های نوین مدیریت دولتی قادر خواهند شد تا به منزله پژوهشگر به مطالعه پرداخته و با تجزیه و تحلیل تخصصی مساول مدیریتی به اداره موفقیت آمیز سازمان‌ها کمک نمایند.

شرکت کنندگان در این دوره افزون بر آشنایی با مسائل نظری دانش مدیریت، با کاربردهای این رشته آشنا می شوند.

ضرورت و اهمیت این دوره در آشناسازی مدیران رده‌های گوناگون با نقش رشته مدیریت در سازمان‌ها و موارد استفاده این دانش و همچنین تربیت نیروی متخصص بعنوان رابط میان مدیران و کارمندان اداری و فنی که معمولاً مسئولیت اجرایی و سرپرستی واحدها را عهده‌دار می‌شوند، می‌باشد.


زیر گرایش‌ها:

توسعه منابع انساني-  طراحي سازمان‎هاي دولتي-  بودجه و ماليه عمومي-  خط مشي گذاري عمومي-  مديريت پيشرفت و توسعه شهري و روستايي-  مديريت تحول - تشکیلات و روش ها

 آینده شغلی :

فارغ التحصیلان می توانند مشاغلی از قبیل کارشناس اداری، امور کارکنان، تشکیلات و روش‌ها، تحول اداری، طبقه‌بندی مشاغل، حقوق و دستمزد، برنامه‌ریزی پرسنلی، ارزیابی عملکرد و مشابه آن و قبول مسئولیت در سمت مدیران سطوح میانی و سرپرستی واحدهای اداری و خدماتی وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی و شهرداری‌ها را عهده‌دار شوند.
این رشته به دلیل برخورداری از گرایش‌ها و زیرمجموعه‌های گوناگون دارای بازار کار وسیع در بخش‌های دولتی و خصوصی بویژه بانکها می‌باشد. فارغ التحصیلان این رشته همچنین در زمینه‌های تشکیلات سازمانی، منابع انسانی، سیستم‌های اطلاعاتی و دیگر مباحث مطرح در مدیریت در سطوح کارشناسی و مدیریتی در بخش خصوصی و دولتی قادر به فعالیت می‌باشند، همچنین این فارغ التحصیلان بعنوان مشاور یا مجری در زمینه سیاست‌گذاری‌های بخش دولتی می‌توانند فعالیت کنند.

 

#    معرفی رشته مدیریت صنعتی


هدف از تشکیل این دوره آموزش نیروی انسانی متخصص مورد نیاز صنایع تولیدی و خدماتی ، موسسات و شرکت‌های دولتی و خصوصی است. در این دوره دانشجویان با فراگیری نظریه‌های نوین مدیریت صنعتی قادر خواهند شد تا به عنوان محقق به پژوهش پرداخته و با تجزیه و تحلیل تخصصی مسائل مدیریتی به اداره موفقیت آمیز سازمان ها کمک نمایند. این رشته بدلیل نزدیکی با رشته مهندسی صنایع بسیار مورد توجه دانشجویان رشته های مهندسی است.

زیر گرایش‌ها:

این رشته دارای گرایش‌های مختلفی می‌باشد که بر اساس آخرین تغییرات (مصوبه مورخه 24 تیر 1394 شورای تحول و ارتقای علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی) عبارتند از:

تحقیق درعملیات، تولید و عملیات ، مدیریت عملکرد، مدیریت زنجیره تامین، مدیریت کیفیت و بهره‌وری، مدیریت پروژه .

تا پیش از این گرایش مالی نیز جزو گرایش‌های رشته مدیریت صنعتی بود.

آینده شغلی

فارغ التحصیلان این گرایش می‌توانند در قسمت‌های مدیریت و برنامه‌ریزی تولید، اداره حفاظت فنی ، قسمت کنترل کیفیت کالا ، نگهداری و تعمیرات مشغول بکار شوند. ضمنا توانایی فعالیت در امور مربوط به مدیریت و کنترل پروژه و مدیریت و ارزیابی عملکرد را دارا می‌باشند. زمینه‌های دیگر فعالیت فارغ التحصیلان این رشته امور مربوط به کیفیت و استانداردهای کیفی و بهره‌وری و همچنین امور مالی و بانکداری است.


#    معرفی رشته مدیریت فناوری اطلاعات

هدف از این رشته عبارت است از : تربیت کادر متخصص جهت ایجاد پایگاه اطلاعات در سازمان که به تصمیم گیری بهتر مدیران منتهی می شود .

آینده شغلی:

فارغ التحصیلان این رشته با تسلط به مباحث تئوری مدیریت و منابع انسانی، همچنین با فراگیری مباحث تخصصی و آشنایی با دروس کامپیوتر و  IT، امکان برقراری ارتباط با سطوح عملیاتی و هدایت موسسات تولید کننده نرم افزار یا واحدهای نرم افزاری از سازمان‌های بزرگ را خواهند داشت. متاسفانه به دلیل نبود تجربه فارغ التحصیلان این رشته در بازار کار، در عمل به امور کارشناسی در واحدهای تحلیل‌گری سیستم‌ها یا پشتیبانی از نرم افزارهای تولید شده گمارده می‌شوند و امور مدیریتی به آنها سپرده نمی‌شود.

زیر گرایش‌ها:

گرایش‌های این رشته شامل کسب و کار الکترونیک ، مدیریت منابع اطلاعاتی ، سیستم های اطلاعاتی پیشرفته و مدیریت دانش می‌شود.


#    معرفی رشته مدیریت تکنولوژی

این رشته یک تخصص میان رشته‌ای می‌باشد که بین علوم مختلف از جمله علوم طبیعی ، اجتماعی ، تجزیه صنعتی ، تئوری کسب و کار و مهندسی ارتباط برقرار می‌نماید .

اهداف اصلی دوره از این قرارند:
1- توسعه و گسترش توانایی‌ها و قابلیت‌های نیروی انسانی برای مدیریت تکنولوژی از طریق آموزش و تربیت نیروهای گزینش شده
2- تربیت متخصص برای واحدهای صنعتی و اقتصادی کشور جهت استفاده بهینه از توانایی‌ها و پتانسیل‌های علمی و تکنولوژیکی کشور در زمینه انتخاب و انتقال و جذب و توسعه سریع تکنولوژی‌ها، انجام نوآوری‌های بهینه و ایجاد محصول و فرایندهای نو با هدف رقابت در بازارهای جهانی ، چگونگی انتخاب و اجرای پروژه های تحقیقاتی و اتمام و خروج از پروژه بطور سریع و موثر همراه با کاهش زمان تحقیق و توسعه و تولید.
3-  پرورش کادر متخصص در یکپارچه سازی علوم پایه و مهندسی و دانش و روش‌های مدیریت

این رشته هم در ابعاد ملی و هم در ابعاد سازمانی و فردی می‌باشد و مواردی از قبیل سیاست علم و تکنولوژی، فرآیند نوآوری تکنولوژی، مدیریت تحقیقات، زیرساختار و تغییرات تکنولوژیک، تحقیقات و کارآفرینی تکنولوژیک و سرمایه گذاری‌های جدید، چرخه عمر محصول و چرخه عمر فرآیند، برنامه‌ریزی و پیش‌بینی تکنولوژی و موارد زیادی از این عناوین جزء دانش این رشته می‌باشد.


زیر گرایش‌ها:


گرایش‌های این رشته شامل نوآوری تکنولوژی ، انتقال تکنولوژی، توسعه و استراتژی‌های توسعه صنعتی و سياست‌های تحقيق و توسعه می‌باشد.


#    معرفی رشته مدیریت مالی


هدف از تشکیل این دوره آموزش نیروی انسانی متخصص شرکت‌های دولتی و خصوصی است. در این دوره دانشجویان با تئوری‌های نوین مدیریت مالی و کاربرد آن آشنا خواهند شد. دانشجویان این رشته با نحوه تامین منابع مالی و برنامه ریزی آن، اجرای برنامه های مالی و نحوه نظارت و کنترل برنامه های مالی شرکت ها و همچنین تجزیه و تحلیل مالی شرکت ها آشنا می شوند.
شرکت کنندگان در این دوره، علاوه بر آشنایی با مسائل نظری دانش مدیریت مالی با زمینه‌های نوین در این رشته و جایگاه آن در عرصه عمل آشنا خواهند شد. افزایش قدرت تحلیل امور کاربردی با استفاده از افته‎‌های کاربردی از ویژگی‌های این دوره می‌باشد.

آینده شغلی:

فارغ التحصیلان این رشته با تسلط به مباحث تئوری مدیریت مالی می‌توانند در حوزه‌های مختلفی همچون سرمایه‌گذاری و بانکداری و بیمه و مدیریت ریسک و مهندسی مالی (ارایه روش‌های نوین مالی)، تامین مالی و اعتباری و ... و در پست‌های مرتبط سازمانی از جمله معاونت مالی (در مفهوم جدید آن ) و معاونت سرمایه‌گذاری و تامین مالی اعتبارات مالی در بانک‌ها و ارزیابی اقتصادی پروژه ها و شرکت‌های سرمایه‌گذاری و بورس اوراق بهادار و غیره مشغول بکار شوند. این رشته در حال حاضر دارای آینده شغلی بسیار مناسبی می باشد. امکان ادامه تحصیل در این رشته تا مقطع دکترا وجود دارد.

زیر گرایش‌ها:

رشته مدیریت مالی در حال حاضر فاقد گرایش می‌باشد.

ولی «رشته مالی» که از سال 1392 ایجاد شده است شامل گرایش‌های: مهندسی مالی و مدیریت ریسک ، بانکداری ، بیمه ، مستغلات، حقوق مالی و تامین مالی وسرمایه گذاری در نفت و گاز می‌باشد.


#    معرفی رشته کارآفرینی

کارآفرینی عبارت است از مجموعه‌ای از نظریه ها، فنون و روش‌های هدایت اثربخش فعالیت‌های کارآفرینی. هدف از اجرای دوره کارشناسی ارشد کارآفرینی تأمین نیروی انسانی متخصص مورد نیاز مدیریت فعالیت‌های کارآفرینی در بخش خصوصی دولت و بخش عمومی ، تربیت سیاست‌گذاران و کارشناسان کارآفرینی و مشاورین راه‌اندازی و توسعه کسب و کارهای کوچک و متوسط می‌باشد.

شرکت کنندگان در این دوره بهتر است دارای تجربه کار عملی در یکی از بخش‌های خصوصی، عمومی و دولتی باشند. دانش آموختگان رشته کارآفرینی بعنوان مدرس، مدیران موسسات، پژوهشگران و متخصصین مدیریت کارآفرینی با دانش و مهارت و نگرش کارآفرینی وارد عرصه های اقتصادی – اجتماعی کشور شده و به تسریع روند توسعه پایدار ملی کمک نمایند. توصیه می شود دانشجویان و افراد خلاق و نوآور با روحیه پویا در این رشته تحصیل نمایند زیرا این رشته با خلاقیت و نوآوری گره خورده است.

توضیح: کارآفرینی به عنوان گرایشی از رشته های مدیریت کسب و کار ( MBA ) و همچنین مدیریت بازرگانی نیز تصویب و بعضا اجرا شده است که با رشته کارافرینی متفاوت می‌باشد.

زیر گرایش‌ها:


گرایش‌­های مختلف این رشته در مقطع کارشناسی ارشد عبارت است از:

گرایش کسب و کار جدید-  گرایش فناوری-  گرایش گردشگری-  گرایش خدمات کشاورزی-  گرایش فناوری اطلاعات- گرایش سازمانی -  گرایش بین الملل-  گرایش بخش عمومی -   گرایش آموزش عالی-  گرایش توسعه- گرایش آموزش و ترویج کارآفرینی-  گرایش کسب و کار الکترونیکی


#     معرفی رشته مدیریت منابع انسانی

هدف از این رشته آشنایی افراد با مبانی و امور منابع انسانی در سازمان هاست. با توجه به اهمیت و نقش نیروی انسانی در سازمانها لازم است که این رشته علمی به امور انسانی بپردازد و کلیه اموری که مربوط به انسان ها و افراد در سازمانهاست بپردازد. امروزه بدلیل نقش انسانها که به انها سرمایه های انسانی می گویند به چشم مهمترین منابع و سرمایه های هر سازمانی نگریسته می شود. فعالیت های منابع انسانی در سازمانها شامل حقوق و دستمزد نیروی انسانی، ارزیابی عملکرد، آموزش، کارمندیابی و استخدام، ایمنی و بهداشت و ... می باشد و به طور کلی به کلیه جنبه هایی که به نوعی با انسان و فعالیت های آن گره خورده است.

زیر گرایش‌ها:
این رشته هم اکنون دارای گرایش‌های مدیریت منابع انسانی اسلامی، منابع انسانی بین­ الملل، مدیریت استراتژیک منابع انسانی، مدیریت عملکرد و بهره­‌وری منابع انسانی می‌باشد.

آینده شغلی:

فارغ التحصیلان این رشته با تسلط به مباحث مربوط به تجزیه و تحلیل شغل، کارمندیابی و استخدام، ارزیابی عملکرد، آموزش، حقوق و دستمزد زمینه لازم جهت استخدام در واحدهای منابع انسانی سازمان‌ها  امور اداری را داشته و نسبت به سایر گرایش‌های مدیریت با توجه به نبود رشته‌ای جایگزین از بازار کار مناسبی برخوردارند.
ظرفیت دانشگاه‌ها

 

ظرفیت دانشگاه‌ها در سال 1394

گرایش‌ها

روزانه

شبانه

پیام‌نور

غیرانتفاعی

مجازی‌دولتی

پردیس ‌خودگردان

مجازی ‌پیام‌نور

مجازی غیر‌انتفاعی

بازرگانی

516

186

344

1770

85

251

ـــــ

ـــــ

دولتی

141

84

291

ـــــ

85

87

ـــــ

ـــــ

صنعتی

236

86

ـــــ

770

80

113

ـــــ

80

فناوری و اطلاعات

108

44

103

80

165

36

40

100

تکنولوژی

34

22

ـــــ

ـــــ

120

32

ـــــ

ـــــ

مالی

86

33

ـــــ

230

40

57

ـــــ

ـــــ

کار‌‌آفرینی

214

134

31

ـــــ

160

81

ـــــ

ـــــ

منابع انسانی

47

18

23

ـــــ

80

25

ـــــ

ـــــ

حمل و نقل دریایی بین قاره‌ای

19

14

ـــــ

ـــــ

ـــــ

3

ـــــ

ـــــ

بحران

5

3

ـــــ

ـــــ

ـــــ

ـــــ

ـــــ

ـــــ

سازمان‌های دولتی

12

12

ـــــ

ـــــ

ـــــ

ـــــ

ـــــ

ـــــ

بازرگانی دریایی

ـــــ

ـــــ

30

ـــــ

ـــــ

ـــــ

ـــــ

ـــــ
ضرائب دروس آزمون کارشناسی ارشد

نام دروس به ترتیب شماره:

1- زبان انگلیسی و تخصصی، 2- اصول و مبانی مدیریت از دیدگاه اسلام، 3- ریاضی و آمار، 4- تئوری مدیریت، 5- اقتصاد خرد و کلان، 6- مالیه عمومی و بودجه، 7- مدیریت منابع انسانی، 8- تحقیق در عملیات، 9- مدیریت مالی، 10- مدیریت تولید، 11- بازاریابی، 12- مدیریت سرمایه‌گذاری و ریسک، 13- مبانی کارآفرینی، 14- حسابداری مالی و صنعتی، 15- اصول و مبانی نشر، 16- دانش حمل و نقل، 17- دانش مدیریت بازرگانی حمل و نقل

 

گرایش‌ها

ضرایب دروس امتحانی به ترتیب دروس
(از راست به چپ)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
مدیریت بازرگانی 3 2 2 3 2 0 0 2 0 0 4 0 0 0 0 0 0
مدیریت دولتی 3 2 2 3 2 3 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
مدیریت صنعتی 3 2 3 3 2 0 0 3 0 3 0 0 0 0 0 0 0
مدیریت فناوری و اطلاعات 3 2 2 3 2 0 0 2 0 2 2 0 0 0 0 0 0
مدیریت تکنولوژی 3 2 2 3 2 0 0 2 0 2 0 0 0 0 0 0 0
مدیریت مالی 2 2 3 2 3 0 0 0 4 0 0 4 0 4 0 0 0
مدیریت کارآفرینی 3 2 3 2 2 0 3 0 0 0 2 0 0 0 0 0 0
مدیریت منابع انسانی 3 2 2 3 2 0 3 0 0 0 2 0 0 0 0 0 0
مدیریت نشر 3 2 2 3 0 0 0 0 0 2 2 0 0 1 3 0 0
مدیریت حمل ونقل بین قاره‌ای 4 2 3 2 2 0 0 3 0 0 0 0 0 0 0 3 0
مالی 2 2 3 2 3 0 0 0 4 0 0 4 0 4 0 0 0
مدیریت بازرگانی دریایی 3 2 2 3 2 3 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
مدیریت بحران 3 2 2 3 2 3 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
مدیریت سازمان‌های دولتی 3 2 2 3 2 3 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
مدیریت اماکن متبرکه مذهبی 3 2 2 3 2 3 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0

 
آشنایی با رشته مدیریت

بدون شک "مدیریت" برای پیشرفت و حل مشکلات سازمان‌ها و جوامع امری ضروری است و هر واحد کوچک یا بزرگی نیازمند یک مدیر توانا دارد. و همچنین با توسعه روزافزون علم و دانش در سال‌های اخیر، ضرورت آشنایی با مباحث و موضوعات مرتبط بر کسی پوشیده نیست. آشنایی با مفاهیم "مدیریت" در هر نوع کسب وکاری، یکی از نیازهای اساسی می‌باشد که افراد شاغل در این حوزه به آن نیازمندند. از نظر خانم مری پارکر فالت مدیریت عبارتست از انجام کار با و بوسیله دیگران. در این تعریف با توجه به اهمیت افراد در انجام امورملاحظه می گردد که تقریبا در تمامی امور زندگی انسان نیاز به مدیریت احساس می شود.

علاوه بر این، شرکت‌ها و سازمان‌ها نیز به دنبال جذب افرادی هستند که علاوه بر داشتن تجربه لازم، از دانش کافی نیز در زمینه‌های مرتبط برخوردار باشند. لذا موفقیت افراد در کسب تحصیلات عالی و دانش تخصصی ، می‌تواند به عنوان مهر تأئیدی بر توانایی و تخصص افراد تلقی شود.

"مدیریت" یکی از پرطرفدارترین رشته ها در کنکور کارشناسی ارشد و دکتری است و گواه این مطلب، شرکت نزدیک به 40000 نفر در آزمون مجموعه "مدیریت" در سال گذشته است. جذابیت‌های این رشته و گرایش‌های متنوع آن توجه بسیاری از فارغ‌التحصیلان رشته‌های دیگر را نیز به خود جلب کرده و باعث ایجاد رقابت شدید بین داوطلبان شده است.

هدف از این رشته عبارت است از:

1) هدفگذاری و برنامه ریزی برای سازمان های دولتی و خصوصی و ...

2) اجرای برنامه های و هدایت منابع انسانی و غیر انسانی جهت رسیدن به هدف

3) نظارت و کنترل بر انجام صحیح برنامه ها و چگونگی صرف منابع مالی و غیرمالی

4) آشنایی دقیق با وظایف اساسی سازمان‌های بازرگانی و دولتی و ...

5) افزایش مهارت و توانایی دانشجویان در شناخت مسائل مبتنی بر مدیریت

6) جمع آوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات مربوط به هر یک از این مسائل

7)ارزیابی راه حل‌های مختلف در مورد هر مسأله و تصمیم‌گیری و اجرای تصمیمات متخذه