بهترین منابع کنکور کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی

بهترین منابع کنکور کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی

مقدمه

مدیریت صنعتی یکی از رشته‌های کنکور کارشناسی ارشد مدیریت است که داوطلبان خاص خود را دارد. یکی از تاثیرگذارترین عوامل برای موفقیت در کنکور این رشته، انتخاب درست منابع ارشد مدیریت صنعتی است. استفاده از منابع نادرست باعث اتلاف انرژی و زمان شما شده و با توجه به حجم زیاد آن‌ها شما فرصت چندانی برای اصلاح روند مطالعاتی خود نخواهید داشت.

اگر به دنبال آشنایی با بهترین منابع کنکور کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی هستید، با ما تا پایان همراه باشید.

ویژگی‌های یک منبع مناسب

 • در انتخاب منابع ارشد مدیریت صنعتی یا حتی شرکت در یک کلاس، حتما توجه داشته باشید که یک منبع مناسب باید مطابق با سرفصل‌ها و استانداردهای کنکور باشد و شما را درگیر مطالعه مطالب حاشیه‌ای و غیرمهم نکند.
 • این منابع باید به روز باشد و آخرین تغییرات را در خود داشته باشد؛ اهمیت این موضوع در سوالات درس تئوری‌های مدیریت کنکور ارشد مدیریت ۱۴۰۱ مشخص شد.
 • منبع استاندارد باید فصل‌بندی درستی داشته باشد و اکثر مباحث مرتبط با یک موضوع را در یک فصل آورده باشد تا شما در طول مسیر مطالعه، دچار سردرگمی نشوید.
 • منبع مطالعاتی باید مولف و نویسنده معتبری داشته باشد؛ بدون شک میان منبعی که یک استاد باتجربه تالیف کرده است با منابع موسسات مختلف که اکثراً توسط مشاوران و رتبه‌های برتر بر پایه همان منبع تهیه شده است، تفاوت چشمگیری وجود دارد.
 • از دیگر موارد می‌توان به جذابیت بصری، فاصله خطوط و … کتاب اشاره داشت؛ البته محتوای علمی کتاب بسیار مهمتر از این موارد ظاهری است.
 • غیر از منبع مطالعاتی برای درسنامه، منبع تست‌زنی هم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. سوالات این منبع باید مطابق با سبک کنکور بوده و شامل سوالات بسیار جزئی و غیر مهم مانند برخی سال‌ها،‌ اسامی و … نباشد. همچنین تعداد تست‌های مناسبی از اصلی‌ترین نکات منبع اصلی داشته باشد؛ طرح سوال از خط به خط کتاب‌ها ساختار استانداردی نیست و هیچ کمکی به تسلط شما نخواهد کرد.
 • از دیگر نکات مهم هنگام گزینش یک منبع تستی از میان منابع ارشد مدیریت صنعتی، پاسخنامه تشریحی آن است. یک کتاب تست باید پاسخ تشریحی دقیق و مفصلی داشته باشد و شما باید پس از تست‌زنی، به دقت آن را مطالعه کنید.

معرفی بهترین منابع ارشد مدیریت صنعتی ۱۴۰۳

زبان عمومی و تخصصی

 • زبان عمومی زیر ذره‌بین جلد ۱ (واژگان)؛ هادی جهانشاهی/ الناز یوسف‌زاده؛ انتشارات نگاه دانش
 • زبان عمومی زیر ذره‌بین جلد ۲ (گرامر)؛ هادی جهانشاهی/ الناز یوسف‌زاده؛ انتشارات نگاه دانش
 • زبان عمومی زیر ذره‌بین جلد ۳ (تست واژگان)؛ هادی جهانشاهی/ الناز یوسف‌زاده؛ انتشارات نگاه دانش
 • زبان تخصصی مدیریت سید محمدرضا ناصرزاده؛ انتشارات نگاه دانش
بهترین منابع درس زبان انگلیسی کنکور کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی

کتاب‌های زیر ذره‌بین جهانشاهی بهترین و جامع‌ترین منابع برای درس زبان در میان منابع ارشد مدیریت صنعتی هستند و شامل چهار جلد هستند:

 1. جلد اول زبان زیر ذره‌بین شامل دو بخش ریشه شناسی و آموزش صحیح یادگیری واژگان و واژگان مهم و پرتکرار در کنکورهای ارشد و دکتری سالیان اخیر است.
 2. جلد دوم زبان زیر ذره‌بین شامل سه بخش اصلی پاسخ کاملا تشریحی کلوز تست‌های زبان عمومی ارشد کلیه رشته‌ها و گرایش‌ها از سال ۸۶ تا ۱۴۰۰، بررسی کامل دستور زبان انگلیسی به همراه نکات ضروری و آزمون‌های منتخب و تالیفی از قواعد مهم و پرکاربرد زبان انگلیسی به صورت کلوز تست است.
 3. جلد سوم زبان زیر ذره‌بین شامل تست‌های واژگان به همراه پاسخ کاملا تشریحی زبان عمومی ارشد کلیه رشته‌ها و گرایش‌ها از سال ۸۶ تا ۱۴۰۰، تست‌های واژگان به همراه پاسخ کاملا تشریحی زبان دکتری کلیه رشته‌ها از سال ۹۰ تا ۱۴۰۰ و آموزش تکنیک‌های پاسخ‌دهی به سوالات متون تخصصی (درک مطلب) است.
 4. چهارمین جلد زبان زیر ذره‌بین ویژه کنکور دکتری نگاشته شده است و علاوه بر پاسخ کاملا تشریحی تمامی سوالات کنکور دکتری ۱۱ سال اخیر و آزمون‌های زبان داخلی، به آموزش جامع گرامر، واژگان و همچنین تکنیک‌های پاسخ به سوالات درک مطلب نیز پرداخته است.

اصول و مبانی مدیریت از دیدگاه اسلام ارشد مدیریت صنعتی

بهترین منبع درس اصول و مبانی مدیریت از دیدگاه اسلام کنکور کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی

کتاب مدیریت اسلامی دکتر مقیمی جامع‌ترین کتاب موجود است که در سال‌های اخیر اکثر و یا مانند ارشد و دکتری ۱۴۰۱، تمام سوالات کنکور ارشد و دکتری مدیریت صنعتی را پوشش داده است.

ریاضی ارشد مدیریت صنعتی

 • ریاضیات عمومی امید محمودیان؛ انتشارات نگاه دانش
 • ۲۰۰۰ سوال چهارگزینه‌ای ریاضیات عمومی امید محمودیان/ امیر عرفانیان؛ انتشارات نگاه دانش
بهترین منابع درس ریاضی کنکور کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی

درس ریاضی برای کنکور ارشد صنعتی اهمیت زیادی دارد و از میان ارشد مدیریت صنعتی موجود در بازار، کتاب دکتر محمودیان سرآمد است.

نکات برجسته کتاب ریاضی عمومی دکتر محمودیان عبارتند از:

 • شرح کامل درس و بیان نکات مهم
 • ارائه مثال های متنوع برای آموزش کامل مفاهیم
 • سوالات طبقه بندی شده کنکور کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه سراسری همراه با پاسخ‌های کاملا تشریحی
 • ارائه راه حل‌های اثر بخش کوتاه برای حل سوالات تستی

بهترین راه برای یادگیری نکات و روابط ریاضی، تمرین و تکرار و استفاده از آن‌ها در حل مسئله است؛ شما باید برای یادگیری مطالب درسی و سوالات کنکور به کلیه مثال‌ها و تست‌های موجود در کتاب توجه کنید و چندین بار برای خود حل کنید.

آمار ارشد مدیریت صنعتی

 • آمار و احتمالات ارشد زیر ذره‌بین محسن طورانی؛ انتشارات نگاه دانش
بهترین منبع درس آمار کنکور کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی

در کتاب آمار طورانی، مباحث مورد نیاز برای کنکور به صورت کامل مطرح و بررسی شده و درسنامه کامل و ساده این کتاب، هیچ ابهامی برای شما باقی نمی‌گذارد. همچنین با حل سوالات و مثال‌های متعدد در میان درسنامه، کاربرد مفاهیم و فرمول‌ها را مشاهده و درک خواهید کرد و با حل سوالات پایان فصل و کنکورهای سالیان اخیر، به خوبی برای جلسه کنکور آماده خواهید شد. با بررسی رتبه‌های برتر ارشد صنعتی متوجه خواهید شد که آمار طورانی مطمئن‌ترین منبع این درس است.

سعی کنید با بررسی مصاحبه‌های رتبه‌های برتر و توصیه‌های مشاوران و اساتید سرشناس، بهترین منابع کنکور کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی را انتخاب کنید و به تبلیغات زرد مشاوران، اساتید و موسسات توجهی نکنید.

تئوری‌های مدیریت ارشد مدیریت صنعتی

 • مبانی سازمان و مدیریت سید محمد مقیمی؛ انتشارات راه دان*
 • تئوری‌‎های مدیریت سیدرضا سیدجوادین/ حسین جلیلیان؛ انتشارات نگاه دانش
 • بانک سوالات تئوری‌های مدیریت سیدرضا سیدجوادین/ حسین جلیلیان؛ انتشارات نگاه دانش
بهترین منابع درس تئوری مدیریت کنکور کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی

کتاب مبانی سازمان دکتر مقیمی،‌ کتاب متن درسنامه و دانشگاهی است که به طور مفصل هر مبحث را توضیح داده است. اگر این درس خیلی برای شما اهمیت دارد و به دنبال فهم عمیق این درس هستید،‌ این کتاب را به شما توصیه می‌کنیم.

کتاب دکتر جلیلیان به نسبت کتاب دکتر مقیمی کنکوری‌تر و نکته‌ محورتر بوده و از نظر محتوایی شامل تمام نکات لازم برای کنکور است. ویژگی‌های برجسته کتاب تئوری مدیریت دکتر جلیلیان عبارتند از:

 • مطالب به صورت بسیار مفید، جامع و طبقه‌بندی شده تدوین شده است.
 • در تدوین کتاب از منابع متعدد اصلی و مکمل طرح سوالات استفاده شده است.
 • اصطلاحات و عبارات بسیار مهم در متن کتاب بولد و برجسته شده است.
 • برخی توضیحات و عبارات تکمیلی در داخل کادر در قالب < نکته > آمده است.

اقتصاد ارشد مدیریت صنعتی

 • اقتصاد خرد محسن نظری؛ انتشارات نگاه دانش
 • ۲۰۰۰ سوال چهارگزینه‌ای اقتصاد خرد محسن نظری؛ انتشارات نگاه دانش ‎
 • اقتصاد کلان محسن نظری؛ انتشارات نگاه دانش
 • ۲۰۰۰ سوال چهارگزینه‌ای اقتصاد کلان محسن نظری؛ انتشارات نگاه دانش
بهترین منابع درس اقتصاد کنکور کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی

طبق توصیه مشاوران و رتبه‌های برتر، تست‌های داخل کتاب‌های دکتر نظری کافی هستند و در صورت نیاز به حل تست‌های بیشتر، به سراغ کتاب‌های 2000 سوال بروید.

در ابتدای هر فصل از کتاب‌های اقتصاد نظری، مباحث درسی به صورت نکات مهم و کنکوری ارائه شده است. مطالب ارائه شده در اول هر فصل به توضیح نکاتی پرداخته شده است که معمولا از آن‌ها سوال ارائه می‌شود. ویژگی دیگر کتاب این است که سوال‌های تکراری (که در آزمون دانشگاه آزاد فراوان هستند) مشخص شده‌اند تا اهمیت این سوال‌ها روشن گردد. همچنین در پاسخ‌های تشریحی، سعی شده است که تنها به توضیح گزینه صحیح اکتفا نشود، بلکه علل نادرست بودن سایر گزینه‌ها نیز گفته شود. تا نکات بیشتری از حل هر تست عاید شود. همچنین شیوه حل سریع تست‌هایی که راه حل سریع دارند، بیان شده است.

تحقیق در عملیات ارشد مدیریت صنعتی

 • پژوهش عملیاتی عارفه فدوی؛ انتشارات نگاه دانش

اهمیت پژوهش عملیاتی در کنکور ارشد صنعتی بر هیچکس پوشیده نیست و در میان منابع مختلفی موجود در بازار، کتاب ذکر شده بهترین انتخاب است.

بهترین منبع درس تحقیق در عملیات کنکور کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی

مدیریت تولید

 • مدیریت تولید و عملیات هایده متقی؛ انتشارات آوای شروین
 • مفاهیم اساسی مدیریت تولید و عملیات احمد جعفرنژاد/ فاریابی باسمنج؛ انتشارات صفار
بهترین منبع درس مدیریت تولید کنکور کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی

سخن پایانی

اهمیت انتخاب منابع صحیح، بر هیچ داوطلبی پوشیده نیست و بدون مطالعه منابع مناسب، نمی‌توان به موفقیت رسید. انتخاب بهترین منابع ارشد مدیریت صنعتی برای داوطلبان کنکور مدیریت صنعتی،‌ از بزرگترین چالش‌هاست. در این مقاله به بررسی منابع دروس کنکور ارشد صنعتی پرداختیم و بهترین منابع ارشد مدیریت صنعتی را به شما معرفی کردیم.

در صورت نیاز به آشنایی بیشتر و عمیق‌تر با این منابع و همچنین برنامه‌ریزی برای مطالعه اصولی هر درس، می‌توانید با رزرو وقت مشاوره رایگان، با مشاوران نگاره در ارتباط باشید.

منابع درس‌های عمومی و تخصصی

درس
منبع
زبان
زبان عمومی زیر ذره‌بین جلد 1 (واژگان)، جلد 2 (گرامر)، جلد 3 (تست واژگان) هادی جهانشاهی/ الناز یوسف‌زاده؛ انتشارات نگاه دانش
زبان تخصصی مدیریت سید محمدرضا ناصرزاده؛ انتشارات نگاه دانش
اصول و مبانی مدیریت از دیدگاه اسلام
اصول و مبانی مدیریت از دیدگاه اسلام سید محمد مقیمی؛ انتشارات راه‌ دان
ریاضی
ریاضیات عمومی امید محمودیان؛ انتشارات نگاه دانش
2000 سوال چهارگزینه‌ای ریاضیات عمومی امید محمودیان/ امیر عرفانیان؛ انتشارات نگاه دانش
آمار
آمار و احتمالات ارشد زیر ذره‌بین محسن طورانی؛ انتشارات نگاه دانش
تئوری‌های مدیریت
مبانی سازمان و مدیریت سید محمد مقیمی؛ انتشارات راه دان*¹
تئوری‌‎های مدیریت سیدرضا سیدجوادین/ حسین جلیلیان؛ انتشارات نگاه دانش
بانک سوالات تئوری‌های مدیریت سیدرضا سیدجوادین/ حسین جلیلیان؛ انتشارات نگاه دانش
اقتصاد خرد
اقتصاد خرد محسن نظری؛ انتشارات نگاه دانش
2000 سوال چهارگزینه‌ای اقتصاد خرد محسن نظری؛ انتشارات نگاه دانش ‎
اقتصاد کلان
اقتصاد کلان محسن نظری؛ انتشارات نگاه دانش
2000 سوال چهارگزینه‌ای اقتصاد کلان محسن نظری؛ انتشارات نگاه دانش
مدیریت تولید
مدیریت تولید و عملیات هایده متقی؛ انتشارات آوای شروین
مفاهیم اساسی مدیریت تولید و عملیات احمد جعفرنژاد/ فاریابی باسمنج؛ انتشارات صفار
تحقیق در عملیات
پژوهش عملیاتی عارفه فدوی؛ انتشارات نگاه دانش

*¹ توصیه می‌شود داوطلبانی که درس تئوری‌های مدیریت برای آن‌ها اهمیت زیادی دارد و به دنبال کسب درصد بالایی از این درس هستند، کتاب مبانی سازمان و مدیریت سید محمد مقیمی و آن دسته از داوطلبانی که به دنبال درصد متوسطی از این درس هستند، کتاب تئوری‌‎های مدیریت سیدرضا سیدجوادین/ حسین جلیلیان را مطالعه کنند.

مجموعه سوالات کنکور

سوالات
منبع
مجموعه سوالات كنكور كارشناسی ارشد دانشگاه‌های سراسری مدیریت؛ جلد اول (دروس عمومی)
سيدرضا سيدجوادين – امید محموديان – آرمان اشراقی – محسن نظری – محسن طورانی – حسین جليليان – سيد محمدرضا ناصرزاده؛ انتشارات نگاه دانش
مجموعه سوالات كنكور كارشناسی ارشد دانشگاه‌های سراسری مدیریت؛ جلد دوم (دروس تخصصی)
داور ونوس – عارفه فدوی – حسین جليليان – رضا جلالی – محمدرضا ظريفيان؛ انتشارات نگاه دانش